Doprava

Kolem města prochází třetí nejdelší silnice I. třídy v České republice – silnice č. 38, která spojuje Českolipsko se středními Čechami, a pokračuje dále na Českomoravskou vysočinu, na jižní Moravu do Znojma a směřuje pak do Rakouska. Samotným městem prochází silnice II třídy č. 276 do Bakova nad Jizerou a Kněžmostu a silnice 272 do Benátek nad Jizerou a Lysé nad Labem.

Bělá pod Bezdězem je také velmi dobře dostupná i po železnici. Zastavují tu jak osobní vlaky z České Lípy a Bakova nad Jizerou, tak i rychlíky z Rumburku do Kolína. Bělá pod Bezdězem leží na trati 080 Bakov – Česká Lípa – Jedlová. Je to jednokolejná trať, která zde slouží pro přepravu již od roku 1867. Denní přepravní zatížení bylo v roce 2011 pět rychlíků a jedenáct osobních vlaků v obou směrech.

Pravidelné autobusové linky spojují město s dalšími většími městy a obcemi v okolí. Jde o Mimoň, Doksy, Mnichovo Hradiště, Mladou Boleslav, Českou lípu a Ralsko.  Vede tudy trasa i dálkového spoje z Poličky, Chrudimi, Hradce Králové, Jičína, Mladé Boleslavi, která pokračuje na Českou Lípu a Ústí nad Labem.

Turistický magazín