Sportovní aktivity ve městě a okolí

Jaká sportoviště můžete ve městě navštívit?

Fotbalový stadion v Mělnické ulici. Hřiště si můžete pronajmout k pořádání fotbalových turnajů a v samotném areálu stadionu se nachází menší restaurace s kapacitou přibližně 30 míst. Můžete si zde objednat prostory pro rodinné nebo svatební oslavy, pro školní srazy a podobně.

V Mělnické ulici najdete také Sportovní halu s plným zázemím pro sportovce i rozhodčí. Součástí haly jsou šatny, sprchy a občerstvovací automaty u vchodu. Hlediště pojme 300 diváků a halu můžete využívat jakk k jednotlivým zápasům a vystoupení, tak i k celým turnajům. Běžná provozní doba zařízení je denně od 8 do 22 hodin, dohodnout je možné i jiný čas využití prostor.

U Sokolovny je vybudováno Skateboardové hřiště. Jeho používání je na vlastní nebezpečí a pochopitelně je žádoucí používat při jízdě na překážkách chrániče kolen a zápěstí a přilbu. V letních měsících je zde provoz od 8 do 20 hodin, v zimě pouze od 9 do 17 hod.

Hřiště Háječek je volně využívanou plochou pro trénink fotbalistů a využívá se občas i pro některé atrakce. Jednou z nich byl start horkovzdušných balónů. Přístup sem je neomezený, není nutná žádná rezervace.

 Střelnice – zařízení, venkovní hřiště je komplex budovy a venkovního hřiště, budova slouží jako zázemí pro Skautský oddíl, oddíl Českého rybářského svazu a pro oddíl stolního tenisu. Venkovní i dopravní hřiště jsou široké veřejnosti k dispozici i bez objednání. Pokud se chystáte pořádat nějakou větší akci, vedení města ve spolupráci s Technickými službami dokáže zajistit kromě běžné údržby i přípravu prostoru pro takovou akci.

Tenisový klub Bělá pod Bezdězem pronajímá tenisové kurty – Výsluní. Pronajmout si můžete jak jednotlivé hrací plochy, tak i celý areál. V celém komplexu je k dispozici vlastní zázemí.

 U Základní školy se nachází venkovní hřiště, které je vhodné pro všechny druhy individuálních i kolektivních míčových her. Pro veřejnost je zde letní provoz o všední dny 16 – 19 hodin, o víkendu 8 – 19 hod., o svátcích a prázdninách od 8 do 20 hod. V zimě tu můžete sportovat o všední dny od 16 do 18 hod., o víkendu od 8 do 18 hod., o svátcích a prázdninách od 8 do 18 hodin. Větší skupiny zde musí provádět rezervaci minimálně se 14 denním předstihem.

V letních měsících se můžete osvěžit a zaplavat si v areálu městského koupaliště. V provozu je od června do srpna denně od 9 do 19 hodin a své věci si můžete uložit v uzamykatelné kabince. Součástí koupaliště je i dětské brouzdaliště a herní prvky pro děti a dále ruský kuželník a stoly na stolní tenis. V areálu koupaliště je vybudováno hřiště pro plážové sporty, tato plocha je volně přístupná všem návštěvníkům koupaliště v jeho provozní době. Můžete si zapůjčit u správce koupaliště za malou úplatu i síť.

 

V Bělé pod Bezdězem působí tyto sportovní oddíly:

Atmos futsal klub Bělá pod Bezdězem

Základní kynologická organizace Bělá pod Bezdězem

Místní organizace Českého Rybářského Svazu Bělá pod Bezdězem

Freeride Racing Team Bělá p. Bezdězem

Jezdecký klub Vacek, Páterov

Klub Gymnastiky Bělá pod Bezdězem

Korfbalový oddíl

Oddíl házené

Oddíl motokrosu

Oddíl Taekwon-Do

SK Bělá – oddíl fotbalu

Spolek amatérských cyklistů, S. A. C.

Šermířský oddíl

TTC - Stolní Tenis 

Turistický magazín